2022-07-29 11:26:48

2021 metai – Kas laukia darbo rinkoje?

2021.01.18

Naujiems metams kūrėme planus ir tikslus, neabejotinai bent vienas jų – susijęs su karjera. Norite pakeisti darbą, karjeros profilį, o galbūt šiuo metu nedirbate ir aktyviai ieškote darbo? Pateikiame jums keletą ekspertų prognozių 2021 metams.
 

Vakcina gali paskatinti darbo rinką

Lietuvos ir užsienio darbo rinkos ekspertų duomenimis, svarbūs pokyčiai darbo rinkoje gali įvykti jau visai greitai. Masinis vakcinavimas gali iš naujo suaktyvinti tam tikrus sektorius, pavyzdžiui, turizmą bei aviaciją, kurie 2020 metais patyrė didelių nuostolių.

Kai kuriose srityse 2021 metais gali prasidėti darbuotojų augimas, įmonėms bandant atsigauti po pernai patirtų nuostolių. Jau pastebima, jog atsiradusi vakcina pakeitė kai kurių verslininkų požiūrį, todėl dalis darbuotojų bus išsaugota, o investuotojams vakcina –  didesnis užtikrinimas dėl ateities investicijų.

Sektoriai, kuriems 2021 metai bus itin sėkmingi

Didžiausias augimas prognozuojamas elektroninės komercijos, sveikatos, technologijų, farmacijos bei gamybos sektoriuose.

Didelės paklausos profesijos bus susijusios su technologijomis, verslas išgyvena priverstinį skaitmeninimą ir šis sektorius turi svarbų diferenciacinį veiksnį. Atsižvelgiant į pamokas, kurias paliko praėję metai, lankstumas, greitas prisitaikymas prie pokyčių bus svarbus bruožas kiekvienam darbuotojui.

Ar ir toliau dirbsime iš namų?

Ekspertai mano, kad didžioji dauguma įmonių 2021  metais ir toliau naudos nuotolinį darbą ar darbą namuose kaip alternatyvą toliau plėtoti veiklą. Tai gali būti ir mišrus darbo modelis arba darbas pamainomis, tačiau vargu, ar visu tempu sugrįšime į biurus. Ankstesnio darbo modelio teks palaukti, o ypač toms įmonėms, kuriose daug darbuotojų dirba vienoje patalpoje.

Covid-19 gali pasirodyti kaip reikšmingas lūžis skaitmeninei darbo vietos transformacijai. Prognozuojama, kad pasibaigus pasaulinei pandemijai, bus beveik neįmanoma sugrąžinti skaitmeninio džino į butelį.

Prognozuojama, jog ateityje gali nebelikti darbo valandų, jas pakeis atliktų darbų rezultatai.

Kaip išlikti darbo rinkoje?

Išlaikyti konkurenciją darbo rinkoje šiuo metu itin svarbu, todėl pasinaudokite kiekviena proga pagerinti savo įgūdžius, nesvarbu, ar tai bus trumpi, vos vienos dienos kursai, ar jie truks net kelis mėnesius, visa tai prisidės prie jūsų kvalifikacijos kėlimo.

Nebijokite būti atviras įvairioms galimybėms, naujiems sektoriams ar veiklai, į kurią anksčiau nežiūrėjote rimtai. Galbūt šiais metais atrasite save srityje, kurioje net neįsivaizdavote?

 

Nauji metai – puiki proga ieškoti naujo darbo.

Žiūrėti naujausius darbo pasiūlymus