2022-07-29 11:26:48

6 klausimai, kuriuos reikėtų užduoti darbdaviui interviu metu

2016.06.16

Pokalbis dėl darbo gali būti labai įtemptas procesas. Yra daug aprašyta apie klausimus, kuriuos darbo ieškančiajam reikėtų būti pasiruošus atsakyti, tačiau nedaug apie tuos, kuriuos reikėtų užduoti potencialiam darbdaviui interviu metu.

Pats užduodamas klausimus, darbo ieškantysis ne tik sužino svarbios ir naudingos informacijos, kuri gali lemti jo apsisprendimą dėl tolimesnio kandidatavimo i šią darbo vietą, bet ir labiau kontroliuoja patį pokalbio procesą. Pateikiami šeši klausimai, kuriuos darbo ieškantysis turėtų užduoti interviu metu.

1.Kas nutiko darbuotojui, dirbusiam šį darbą prieš mane? (Jei tai nauja darbo vieta: Kaip šis darbas buvo atliekamas anksčiau?)
Jūs turite išsiaiškinti praeities problemas, susijusias su šia darbo vieta. Pavyzdžiui, ar prieš jus buvęs darbuotojas buvo atleistas, ar paaukštintas? Galbūt tai tik laikina darbo pozicija? Atsakymai į šiuos klausimus padės jums susidaryti nuomonę apie vadovybės lūkesčius ir savo karjeros perspektyvas.

2.Kodėl jūs pasirinkote šį darbą? Kas jus laiko čia?
Galbūt kompanija, į kurios darbo vietą kandidatuojate, jums ir atrodo patraukli, bet vis dėlto kol kas jūs esate pašalinis. Jums naudinga išgirsti, ką žmogus, dirbantis toje kompanijoje, gali papasakoti apie tai. Taip pat tai skatina pokalbio vedėją pakeisti oficialų bendravimą asmeniškesniu darbdavio ir potencialaus darbuotojo bendravimu.

3.Kokios yra pirmos užduotys ir problemos, į kurias jusu pasamdytas darbuotojas turėtų atkreipti dėmesį?
Prieš pradėdamas dirbti jūs turite tiksliai žinoti, ko iš jūsų tikimasi. Turbūt nenorite susidaryti klaidingos nuomonės apie savo būsimo darbo reikalavimus ir jau po pirmos savaitės būti užverstas darbais, kurių nesugebėsite atlikti.

4.Ka galite papasakoti apie vadovą, kuriam as būsiu pavaldus?
Kokia nuostabi kompanija bebūtų, jūsų laikas bus praleistas dirbant tam tikram vadovui. Jei esate įpratęs dirbti savarankiškai ir pats priimti sprendimus, jūs ko gero nervinsitės vadovaujamas pernelyg besikišančio į pavaldinių darbus vadovo. Todėl turite išsiaiškinti, kas bus jūsų vadovas ir koks jo vadovavimo stlius. Tai turite padaryti kuo anksčiau – anksčiau nei tarp jūsų įsižiebs konfliktas.

5.Kokie yra kompanijos ateinančių penkių metų pardavimų ir pelno planai?
Jūs turite žinoti apie kompanijos, kuriai dirbdami praleisite kelis ateinančius savo metus, ateitį. Tai neturi būti tiksliai toks klausimas – jūs galite paklausti apie kompanijos ateities planus dėl naujų produktų ar paslaugų arba apie planuojamą rinkos plėtrą. Žinoma, prieš interviu jūs jau esate padaręs savo „mini tyrimą“, bet jūs tikrai negalite žinoti visko, ką žino esamas kompanijos darbuotojas.

6.Koks mūsų kitas žingsnis?
Tai yra svarbiausias jūsų klausimas. Imkitės iniciatyvos ir pasiūlykite tolimesnio bendravimo planą, išsiaiškinkite, ką jums reikia daryti toliau. Iš darbdavio entuziazmo galesite susidaryti nuomonę apie savo galimybes. Nepamirškite paprašyti tiesioginio interviu vedėjo telefono numerio bei pasiteirauti, kuriuo metu geriausia skambinti.

Vienas pagrindinių jūsų tikslų interviu metu yra sužinoti kiek įmanoma daugiau apie potencialų darbdavį. Klausdamas šių šešių klausimų pasirodysite ne tik patikimas kaip kandidatas, tačiau taip pat galėsite daugiau sužinoti apie iššūkius bei galimybes, kurie laukia jūsų būsimoje darbovietėje.

Raktinis žodis: