2022-07-29 11:26:48

Darbuotojų mobilumas: esame linkę dirbti savo šalyje ar užsienyje?

2021.03.08

Jei prieš 30 metų jūs paklaustumėte kieno nors iš Baltijos šalių, Lenkijos ar netgi žmonių iš UK, kurioje užsienio šalyje jie labiausiai norėtų dirbti, yra nemaža tikimybė, jog dauguma pateiktų tą patį atsakymą - Jungtinės Amerikos Valstijos. Tačiau pasaulinis tyrimas, kurį atliko darbo portalų aljansas The Network (Baltijos šalyse jį atstovauja CVMarket.lt) kartu su Boston Consulting Group, parodė, kad JAV patrauklumas stipriai sumažėjo. Kanada tapo ta šalimi, kuri buvo dažniausiai minima, kaip patraukliausia užsienio vieta darbui. Taip pat paaiškėjo, kad 2020 metų pasaulinė pandemija sumažino žmonių norą ir ateityje dirbti užsienio valstybėse, lyginant su 2014 ar 2018 metų apklausų rezultatais. Apklausoje dalyvavo 209 000 žmonių iš 190 valstybių.

Kokia dalis Baltijos šalių gyventojų norėtų dirbti užsienyje?

Lyginant su pirmąją tokio pobūdžio apklausa 2014 m., žmonių, norinčių dirbti užsienyje, po turputį mažėja. Nepaisant to, net 45% pasisakiusiųjų planuotų darbuotis užsienio šalyje. Tai dažniausiai jaunimas (žmonės iki 30 m.), turintis ar siekiantis aukštojo išsilavinimo. 

Darbas užsienyje

 

Kuriose šalyse Baltijos šalių gyventojai norėtų dirbti labiausiai?

Kalbant apie šalis, kuriose Baltijos šalių gyventojai norėtų dirbti, situacija išliko panaši, kaip ir ankstesniais metais. Dauguma planuotų vykti į UK, Vokietiją bei Skandinavijos šalis. JAV iš antros vietos 2018 m. nukrito į 6 -tą 2020 m. 

Populiariausios šalys, kurios Baltijos gyventojai norėtų dirbti

 

Nuotolinis darbas užsienio darbdaviui. Kokios Baltijos šalių gyventojų preferencijos?

Taip pat apklausoje teiravomės, ar žmonės būtų linkę dirbti nuotoliniu būdu užsienio darbdaviui. Net 60% apklaustųjų iš Baltijos šalių būtų linkę dirbti užsienio darbdaviui. Pageidautina, įmonė būtų iš Skandinavijos, JAV, UK ar Vokietijos. 

Nuotolinis darbas užsienio darbdaviui.