2022-07-29 11:26:48

Kokie darbuotojai liepos mėnesį buvo populiariausi?

2020.08.19

Įmonės atsigauna po pasibaigusio nuo kovo mėnesio įsigaliojusio karantino Lietuvoje ir vis drąsiau dairosi naujų darbuotojų. „CVMarket.lt“ atskleidžia, kokios pozicijos Lietuvoje ir kaimyninėse Baltijos šalyse buvo populiariausios liepos mėnesį. Galbūt vasaros pabaiga kaip tik tinkamas metas dairytis naujo darbo?

Pastebime, kad liepą Lietuvoje išaugo paklausa pardavėjo – kasininko ir pardavėjo pozicijoms, o taip pat salės darbuotojų. Už šias pozicijas siūlomas vidutinis 650-700 eurų atlyginimas neatskaičius mokesčių. „Įmonės aktyviai ieško ir pardavimų vadybininkų, bet ši profesija jau kurį laiką užima populiariųjų pozicijas. Už ją siūlomas vidutinis atlygis neatskaičius mokesčių siekia 1350 eurų.

Liepos mėnesį įmonės taip pat aktyviai ieškojo buhalterių – jiems siūlomas vidutinis atlyginimas siekė 1250 eurų neatskaičius mokesčių. Taip pat buvo ieškoma administratorių bei degalinės operatorių, šioms pozicijoms siūlomas vidutinis darbo užmokestis neatskaičius mokesčių siekė 850-750 eurų. Į TOP 10-uką pateiko ir vairuotojai, sandėlio darbuotojai bei logistikos/transporto vadybininkai.

Palyginus 2019 metų liepos mėnesio populiariausių ieškomų pozicijų rezultatus, matosi, jog karantinas nei itin pakoregavo darbo pozicijų populiarumą. Pernai metais tuo pačiu laikotarpiu daugiausiai darbo skelbimų buvo apsaugos darbuotojui, pardavėjui, pardavimų vadybininkui. Karantino padariniai labiau atsispindėjo birželio mėnesio darbuotojų paieškos rezultatuose.

Šiemet sezoninių darbuotojų ieškoma mažiau nei pernai, dėl karantino situacijos ir turizmo paslaugų sulėtėjimo. Ankstesniais metais įmonės jų pradėdavo ieškoti nuo kovo, balandžio mėnesių, šiemet pirmieji skelbimai pasirodė gegužę. Būdavo ieškoma sezoninių darbuotojų ir kitose Europos šalyse, daugiausiai viešbučiuose. Tačiau siūlomo atlygio prasme situacija Lietuvoje yra panaši kaip pernai, o daugumai pozicių siūlomas 50-100 eurų (neatskiačius mokesčių) didesnis vidutinis mėnesinis atlyginimas.

Kaimyninėje Latvijoje situacija šiuo metu labai panaši. Liepos mėnesį aktyviausiai buvo ieškoma pardavėjų – konsultantų, pardavėjų – kasininkų, sandėlio darbuotojų, klientų aptarnavimo specialistų bei pardavimų vadybininkų ir virėjų. Čia atlygio rėžiai taip pat ganėtinai panašūs į Lietuvos. Pavyzdžiui, pardavimų vadybininkui siūlomas vidutinis atlygis neatskaičius mokesčių siekia 1200 eurus, o pardavėjui konsultantui siūlomas vidutinis atlygis neatskaičius mokesčių sieka 750 eurų.

Kiek kitokia situacija Estijoje. Populiariausios pozicijos birželio mėnesį čia buvo klientų aptarnavimo specialistai, jiems siūlomas 1250 eurų vidutinis atlygis. Taip pat buvo ieškoma virtuvės šefų, statybininkų bei pardavimų specialistų – jų vidutinis atlygis neatskaičius mokesčių siekė 1600 eurus.

Pastebima, kad liepos mėnesį darbuotojų paklausa Lietuvoje jau yra padidėjusi. Todėl nusiteikusiems dar  šią vasarą  pradėti ieškoti darbo arba jį pakeisti nusiminti nevertėtų. Dabar pats metas pradėti dairytis darbo pasiūlymų.