2022-07-29 11:26:48

Kokių darbuotojų birželio mėnesį buvo ieškoma daugiausiai?

2020.07.24

Birželio viduryje pasibaigęs nuo kovo mėnesio įsigaliojęs karantinas Lietuvoje grąžina darbuotojus į biurus, o įmonės vis drąsiau dairosi naujų darbuotojų. O kokios pozicijos Lietuvoje ir kaimyninėse Baltijos šalyse buvo populiariausios birželio mėnesį? Galbūt kaip tik jums tinkamas metas dairytis naujo darbo?

Pastebime, kad birželį Lietuvoje išaugo paklausa pardavėjo – konsultanto ir pardavėjo pozicijoms. Už šias pozicijas siūlomas vidutinis 700 eurų atlyginimas neatskaičius mokesčių. Įmonės aktyviai ieško ir pardavimų vadybininkų, bet ši profesija jau kurį laiką užima populiariųjų pozicijas. Už ją siūlomas vidutinis atlygis neatskaičius mokesčių siekia 1350 eurų.

Birželio mėnesį įmonės taip pat aktyviai ieškojo programuotojų – jiems siūlomas vidutinis atlyginimas buvo didžiausias ir siekė 2350 eurų neatskaičius mokesčių. Taip pat buvo ieškoma buhalterių, administratorių bei kvalifikuotų darbininkų: montuotojų, vairuotojų, dažytojų bei suvirintojų.

Palyginus 2019 metų birželio mėnesio populiariausių ieškomų pozicijų rezultatus, matosi, jog karantinas pakoregavo kai kurių darbo pozicijų populiarumą. Pernai metais daugiausiai darbo skelbimų buvo pardavėjui, pardavimų vadybininkui bei aptarnavimo srities darbuotojams (sezoniniai darbai). Programuotojai taip pat buvo paklausūs, tačiau rikiavosi TOP 10 sąrašo apačioje.

Šiemet sezoninių darbuotojų ieškoma mažiau nei pernai, dėl karantino situacijos ir turizmo paslaugų sulėtėjimo. Ankstesniais metais įmonės jų pradėdavo ieškoti nuo kovo, balandžio mėnesių, šiemet pirmieji skelbimai pasirodė gegužę. Būdavo ieškoma sezoninių darbuotojų ir kitose Europos šalyse, daugiausiai viešbučiuose. Tačiau siūlomo atlygio prasme situacija Lietuvoje yra panaši kaip pernai, o daugumai pozicių siūlomas 50-100 eurų (neatskiačius mokesčių) didesnis vidutinis mėnesinis atlyginimas. Kaimyninėje Latvijoje situacija irgi labai panaši. Birželio mėnesį aktyviausiai buvo ieškoma pardavėjų – konsultantų, pardavėjų – kasininkų, sandėlio darbuotojų, klientų aptarnavimo specialistų bei pardavimų vadybininkų. Čia atlygio rėžiai taip pat labai panašūs į Lietuvos.

Kiek kitokia situacija Estijoje. Populiariausios pozicijos birželio mėnesį čia buvo klientų aptarnavimo specialistai, jiems siūlomas 1250 eurų vidutinis atlygis. Taip pat buvo ieškoma virtuvės šefų, pardavimų specialistų. Populiarios pozicijos buvo mokytojo ir slaugytojų, jų vidutinis atlygis neatskaičius mokesčių siekė 1500 eurus.

Pastebime, jog liepos pradžioje sezoninių darbuotojų paklausa Lietuvoje jau yra padidėjusi. Todėl nusiteikusiems padirbėti šią vasarą nusiminti nevertėtų. Dabar pats metas pasidairyti sezoninių darbų pasiūlymų.