2022-07-29 11:26:48

Patraukliausi Lietuvos darbdaviai 2017: nuo kiekybės prie kokybės

2017.05.25

 

Šių metų patraukliausi darbdaviai dideliais naujų darbo vietų kiekiais nesigiria, bet akcentuoja  vidinį augimą. Pirmame dešimtuke  ir dvi lietuviško kapitalo įmonės, skelbia specialistų portalas cvmarket.lt  jau šeštą kartą išrinkęs darbuotojus labiausiai masinančias kompanijas.

Jei palyginsime, kaip augo pernai ir šiais metais patraukliausiais paskelbti darbdaviai, pastebėsime, kad stipriai pagausinusių personalą šiemet ne itin daug. Atrodo, kad ir darbuotojų labiausiai vertinami darbdaviai akcentą nuo „pritraukti“ kelia prie „išlaikyti“ ar net „išauginti“. Pastebėtina, kad daugiau skatinamas ne šiaip lojalumas, o darbuotojo tobulėjimas, kopimas karjeros laiptais toje pačioje įmonėje. Kyla darbuotojo vertė, auga ir jam mokamas atlygis. Beje, didžioji dauguma darbdavių minėjo, kad atlyginimai didėja ir atsižvelgiant į situaciją rinkoje bei bendrą padėti ekonomikoje, o pas kai kuriuos kasmetinis darbo užmokesčio augimas įrašytas darbo sutartyse.

Pirmasis trejetukas augs dar

Pačių patraukliausiu Lietuvos darbdaviu išrinkta „Telia LT“, atsiradusi susijungus „Omnitel“ ir „Teo LT“, ketina prie savo jau dabar samdomų 2244 darbuotojų (šių metų gegužės Sodros duomenys) artimiausiu metu priimti dar apie 50. Įmonė teigia kasmet peržiūrinti atlyginimus ir juos didinanti. Beje, tos pačios grupės įmonė „Telia Eesti“ Estijos patraukliausių darbdavių sąraše šiais metais užėmė antrą vietą.

O antroje Lietuvos TOP vietoje įsitaisęs SEB bankas (2582 darbuotojai visoje grupėje) šiemet ketina pasiūlyti net 150 naujų darbo vietų, didžiąją dalį iš jų – SEB grupės paslaugų teikimo centre. Banko manymu, labai puikus naujų darbuotojų šaltinis – studentų praktiķa. Pernai SEB liko dirbti net 40 proc. visų praktikantų, šiemet į naujai atidarytą „Praktikantų akademiją“ bus priimta dar 30 studentų.

Praktiką kaip veiksmingą būdą susipažinti su daugiataute komanda ir įsidarbinti nurodo ir trečią vietą patraukliausiųjų rinkimuose užėmusios „Western Union Lietuva“ (1745 darbuotojai), administracijos direktorė Ilona Žibikienė. 2011 m. pradėjusi gyvuoti bendrovė visus šiuos metus aktyviai augo ir tapo didžiausiu „Western Union“ padaliniu pasaulyje. Augti ketinama ir šiemet.

Dešimtuke – prekybininkai ir gamybininkai

Ketvirtoje vietoje atsidūrė personalo didinimo čempionė UAB „Lidl Lietuva“, kuri per metus nuo pernai gegužės 1 dienos „pastorėjo“ nuo 338 iki 1496 darbuotojų. Pasak įmonės, kiekvienoje „Lidl Lietuva“ darbo sutartyje numatytas kasmetinis atlyginimo augimas, o jau nuo šių metų birželio „Lidl“ parduotuvių ir Kauno rajone įsikūrusios regioninės bendrovės sandėlio darbuotojų sutartyse bus individualiai numatytos papildomos augimo pakopos.

„Barclays” operacijų centras Lietuvoje (5 vieta, 1182 darbuotojai) teigimu augimą pakeitė susitelkimas į kokybę ir tolimesnį tobulėjimą. Šiuo metu įmonė intensyviai investuoja į esamų darbuotojų kvalifikaciją ir skatina augimą „Barclays“ operacijų centro viduje, tad darbo vietų skaičius išliks daugmaž stabilus. Beveik 60 proc. naujai kuriamų arba atsilaisvinančių pozicijų „Barclays“ užima kolegos. Didelė dalis šių pozicijų – net 40 proc. – yra įmonės darbuotojų paaukštinimas pareigose.

Su „IKEA“ ženklu Lietuvoje dirbanti bendrovė „Felit“ (6 vieta, 403 darbuotojai) rudenį Kaune atidarys IKEA prekių užsakymo ir atsiėmimo vietą, kurioje dirbs nauja komanda. Nuolat gausėja ir parduotuvės Vilniuje kolektyvas.

„Swedbank“ (7 vieta, 2488 darbuotojai visoje grupėje) plečia savo nefinansinių paslaugų veiklą Lietuvoje, todėl planuoja, kad iki šių metų pabaigos darbuotojų komandą Vilniuje papildys 100 naujų specialistų. „Swedbank” tarp Patraukliausių Estijos darbdavių sąraše trečias, o Latvijoje - ketvirtas.

Aukščiausią vietą dešimtuke užėmusi lietuviško kapitalo „Aprangos“ grupė (8 vieta, įmonės duomenimis grupėje dabar 2112 darbuotojai) per 2016 metus sukūrė 201 naują darbo vietą. Įdomu, kad įmonėje darbuojasi itin daug studijuojančių žmonių, be to, net 95 proc. parduotuvių vadovų savo karjerą pradėjo nuo pardavėjo-konsultanto. Pasak „Aprangos“ personalo direktorės Audronės Martinkutės, atlyginimas įmonėje kasmet auga apie 8 proc.

„Bitė Lietuva“ (9 vieta, 624) pernai darbuotojų pagausino 9 procentais. Šiais metais įmonė taip pat sparčiai plečiasi – „Bitės“ darbuotojų bendras skaičius nuo metų pradžios išaugo 30 specialistų  ir dar yra ne viena atvira pozicija. „Ieškodami naujų komandos narių su dideliais sunkumais nesusiduriame, teigia Bitės žmonių ambasados vadovė Indrė Saladžienė, -  be to, labai skatiname ir vidinę karjerą – vien pernai 36 žmonės įmonėje užėmė naujas pozicijas.“

Dar viena lietuviško kapitalo „Vičiūnų“ grupė (10 vieta, apie puspenkto tūkstančio darbuotojų Lietuvoje) aktyviai prisideda ruošiant jaunus technologijų profesionalus ir kuriant naujas studijų programas. Įmonė pabrėžia, kad veikia net 60 rinkų, su kuriomis visapusiškai dirbama iš pagrindinės būstinės Kaune. Tad ambicingiems specialistams čia yra daugiau nei sočiai erdvės savirealizacijai.

Patraukliausieji – jaunų specialistų kompanijos?

Vidutinis dirbančiųjų pas patraukliausius Lietuvos darbdavius amžius pakankamai jaunas. Štai „Apranga“ nurodo, kad jų darbuotojų amžiaus vidurkis – 25, „Barclays“ - 29, „Bitė Lietuva“ – 32, „SEB“ – 35 metai. „Swedbank“ vidutiniam darbuotojui šiuo metu kiek daugiau – 36, „Telia Lietuva“  – 36,6, o dar kiek vyresni „Vičiūnų“ grupės pagrindinio biuro dirbantieji – 37 metų.

Dauguma patraukliausiųjų darbdavių nurodo, kad ilgiau besidarbuojančių savo bendrovėje specialiai nemotyvuoja. Labiau akcentuojamas darbuotojo augimas įmonėje, kurios metu jis, kildamas karjeros laiptais, uždirba daugiau, įgyja kitų privalumų. Dauguma darbdavių nurodė, kad sudaro sąlygas ir netgi skatina darbuotojus keisti karjeros kryptį ir išmėginti save kituose darbuose toje pat įmonėje ar grupėje. Nors, pavyzdžiui, SEB ilgai pas juos dirbantiems turi dovanėlių. Banko darbuotojai su 5 ir daugiau metų darbo stažu turi teisę į papildomą atostogų savaitę. Išdirbusiems daugiau nei metus bankas pradeda kaupti III pakopos pensiją, pervesdamas po 1 proc., o tris metus ir daugiau – prideda dar. Lojalius darbuotojus labai vertina, juos papildomai skatina bei suteikia galimybes tolesniam augimui tiek karjeros aspektu, tiek asmeniškai taipogi ir „Western Union Lietuva“.

Vilioja ne tik atlyginimai

Patraukliausių darbdavių dešimtukas parodė, kad didelės algos vis dėlto nėra svarbiausias dalykas, traukiantis dirbančiuosius. Įvertinus į TOP10 patekusių įmonių (jei tai įmonių grupė, buvo imama daugiausiai personalo turinti kompanija) per paskutinius keturis mėnesius mokėtus vidutinius atlyginimus, informacija apie kuriuos pateikia Sodra, paaiškėjo, kad didžiausias algas mokėjo IT ir bankų sektorių atstovai. Atmetus mėnesius, kada mokėta didžiausia ir mažiausia alga, nustatyta, kad dosniausias atlyginimo vidurkis buvo įmonėse „Barclays” operacijų centras Lietuvoje (1987,40 EUR), „Swedbankas” (1672,77 EUR) ir „SEB bankas” (1592,08 EUR).  Kuklesnį vidutinį darbo užmokestį mokėjo patraukliausios gamybos ir prekybos įmonės, kur vidutinė mėnesio alga svyravo apie 800 eurų.
 

Patraukliausiųjų TOP 20 >


Peržiūrėkite darbo pasiūlymus, gal patraukliausieji darbdaviai jau ieško darbuotojų?

Naujausi darbo pasiūlymai >