2022-07-29 11:26:48

Už gerą darbą 2016-aisiais darbdaviai paskatino ne visus

2017.02.23


Net 45 proc. dirbančiųjų Lietuvos įmonėse iš darbdavio nesulaukė jokio apčiuopiamo paskatinimo, nors pernai pasiekė gerų rezultatų. Tik 2 proc. gerai dirbusių buvo įvertinti kelionėmis į užsienį ar sveikatinimosi paslaugomis, teigia specialistų paieškos portalas cvmarket.lt.

Anot Statistikos departamento, Lietuvos įmonės vien per tris 2016-ųjų metų ketvirčius uždirbo 3,8 mlrd. ikimokestinio pelno, arba 14 proc. daugiau nei per tą patį 2014 m. laikotarpį. O, pavyzdžiui, verslo paslaugų įmonių pelnas ūgtelėjo 26 proc., energetikos – 45 proc. Vidutinis įmonių pelningumas pernai metais siekė apie 9 proc. Tačiau, kaip parodė mūsų atliktas tyrimas, kurio metu apklausėme 1536 dirbančiuosius, darbdaviai tų pačių darbuotojų uždirbtu pelnu su jais dalintis neskubėjo.
 


Pamaloninta vienokiais ar kitokiais paskatinimais už pernai metų rezultatus buvo 32 proc. dirbančiųjų. Kas dešimtas, dalyvavęs apklausoje, pranešė gavęs taip vadinamą „tryliktą atlyginimą“, o kas penkiasdešimtas tikino iš darbdavio už gerus rezultatus sulaukęs kelionės i užsienį ar sveikatinimosi paslaugų. Dar 7 proc. pasigyrė gavę dovanų kuponų, o 10 proc. minėjo, kad darbdavys atsidėkojo kitais būdais.

Užtat likę 45 proc. apgailestavo, kad, nors dirbo gerai, iš darbdavio jokios apčiuopiamos padėkos už pasiektus rezultatus negavo. 2 proc. prisipažino dirbę ne itin rezultatyviai, tad paskatinimo ir nesitikėjo, o 18 proc. nors dirbo gerai, jokių dovanų iš darbdavio negavo dėl sudėtingos įmonės padėties.

Moterys dažniau nei vyrai teigė kaip paskatinimą gavusios dovanų kuponą ar kitokią vertingą dovaną. Vyrai pasirodė labiau savikritiški, nes didesnis jų procentas paaiškino nebuvę paskatinti dėl ne itin gerų darbo rezultatų. Besiskundžiančių, kad nebuvo niekaip paskatinti, nors dirbo sėkmingai, vėl gi daugiau buvo tarp vyrų.

Gerai dirbusių, bet likusių be paskatinimo gausiau buvo ir tarp tų, kurie darbo rinkoje dar tik penkeri metai ar mažiau. Tiesa, tokie darbuotojai dažniau už vyresnius kolegas gavo papildomų apmokamų laisvadienių ar buvo paskatinti kitokiais būdais. Užtat dirbantys ilgiau nei penkerius metus dažniau skundėsi prasta darbovietės padėtimi, dėl ko paskatinimo ir nesitikėję. Tokie asmenys taip pat dažniau gyrėsi gautu „tryliktuoju“ atlyginimu.

Raktinis žodis:
atlyginimas
darbas
tyrimas
pranesimas spaudai
paskatinimas
priedai