2022-07-29 11:26:48

2012 m.: Išrinktas patraukliausių Lietuvos darbdavių TOP 10

2016.06.16

Šiemet tarp patraukliausių Lietuvos darbdavių – SEB bankas, Swedbank, Achema, Lesto, Omnitel ir kitos didžiosios šalies bendrovės. Tai paaiškėjo karjeros portalui cvmarket.lt apklausus  4320 darbingo amžiaus lietuvių.

Respondentų buvo paprašyta nurodyti įmones, kuriose jie norėtų ir kuriose nenorėtų dirbti, bei pateikti argumentus, pagrindžiančius jų pasirinkimus. Tarp dažniausiai minimų priežasčių renkantis darbdavį buvo nurodytas jo požiūris į žmogų – ar bendrovė rūpinasi savo darbuotojais ir juos vertina. Dažnas, tačiau ne pagrindinis argumentas renkant patraukliausią darbdavį buvo atlyginimas. Į dešimtuką patekusių darbdavių mokami atlyginimai, anot juos rinkusių asmenų, yra pakankami ir konkurencingi, o kai kuriose pareigose netgi aukšti. Taip pat svarbus aspektas yra bendras gerovės paketas, kurį įmonė siūlo savo darbuotojams: tarnybinis automobilis, apmokamas kuras, telefonas, kelialapiai atostogoms, mokymai, sveikatos draudimas ir kt.

Vyresnio amžiaus respondentai rinkdami patraukliausią darbdavį dažniausiai vadovavosi įmonės stabilumo kriterijumi, kadangi jie labiausiai trokšta užtikrintos ateities. Tuo tarpu jaunesni respondentai dažniau akcentavo karjeros galimybes.

Patraukliausių Lietuvos darbdavių dešimtukas 2012

1. AB SEB bankas
2. AB Swedbank
3. AB Achema
4. AB LESTO
5. UAB Omnitel
6. AB TEO LT
7. UAB BITĖ Lietuva
8. AB ORLEN Lietuva
9. AB Lietuvos geležinkeliai
10. UAB Švyturys-Utenos alus

Respondentai priskiriantys savo specialybę gamybos, pramonės, inžinerijos sritims daugiausiai balsų suteikė bendrovėms Achema, Lesto, Lietuvos geležinkeliai, Švyturio-Utenos alus bei ORLEN Lietuva. Tuo tarpu finansų, IT, teisės specialistai mieliau rinkosi bankus. Rinkodaros ir telekomunikacijų specialistams patraukliausiomis darbovietėmis atrodo TEO LT, Omnitel ir BITĖ Lietuva.