2022-07-29 11:26:48

Gerbiamas ar populiarus?

2016.06.16

Daug kartų tikriausiai girdėjote sakant, kad svarbiau būti gerbiamam nei mėgstamam. Vis dėlto tyrimai įrodė, kad šis įsitikinimas klaidingas: kelias į sėkmę labai dažnai būna grįstas būtent populiarumu.

Kolumbijos universiteto tyrimas parodė, kad darbai, algos pakėlimas ar paaukštinimas pareigose labai dažnai susiję su darbuotojo charizma, o ne su jo akademiniais nuopelnais ar profesine kvalifikacija. Atleistųjų iš darbo įdarbinimo firma “Challenger, Gray and Christmas” nustatė, kad per korporacijų pertvarkymus sprendimai priklauso nuo to, kiek darbuotojai mėgstami vadovų. “Nepakanka tiesiog gerai atlikti savo darbą; darbdavio akyse turite atrodyti mėgstamas”, - sako kompanijos prezidentas Jamesas Challengeris.

Gera naujiena ta, kad būti mėgstamam – įgūdis, kurio išmokstama. Po dvejų metų ir ketvirčio milijonų puslapių tyrimų Timas Sandersas, “Yahoo” lyderystės patarėjas ir knygos “Mėgstamumo veiksnys” autorius, atveria paslaptis, kaip įgyti magnetizmo.

“Kai žmonės susitinka su jumis, jie nesąmoningai klausia savęs keturių dalykų, kurie apibrėžia jūsų mėgstamumą”, - aiškina Sandersas. “Visų pirma jie ieško draugiškumo. Paskui klausia savęs, ar jie svarbūs jums. Vėliau jiems įdomu, ar išgyvenate dėl jų. Galiausiai jie klausia savęs, ar jūs “tikri” – tai yra, ar jūs nuoširdūs. Jei visi atsakymai teigiami, jūs būsite pamėgti”.

Kaip tapti mėgstamam? Sandersas rekomenduoja keturių žingsnių procesą.

1. Būkite draugiškesnis.

Jūsų draugiškumas – tai, kiek esate atviri kitiems. Pasitikite žmones džiaugsmingai, dažnai šypsokitės, nuoširdžiai bendraukite tiek žodžiais, tiek kūno kalba.

2. Būkite svarbus.

Tai, kiek kiti žmonės jums svarbūs, tiesiogiai susiję su tuo, kaip rūpinatės kitų interesais, poreikiais, norais. Kuo svarbesni jie jums yra, tuo labiau jus mėgs žmonės.

Svarbumas turi tris lygmenis:

› Kontaktas. Mėgstamumas padidės, jei sėdėsite šalia vienas kito per vakarėlį arba gyvensite netoli.
› Abipusiai interesai. Žmonės, kurie turi bendrų interesų ar patirties, jaučiasi susiję, junta vienybės ir asmeninės pagarbos jausmą.
› Vertybės. Svarbumas stipriausias, kai jūsų vertybės atitinka kito žmogaus poreikius ir norus.

Kad taptumėte tokie, raskite būdų susisieti su kitų norais bei poreikiais. Žinokite, kuo jie domisi už darbovietės ribų. Žinokite apie jų emocinius norus ir būkite pasirengę atsiliepti į juos.

3. Stenkitės įsijausti į kito vaidmenį ir jį suprasti.

Jūsų išgyvenimas, arba empatija, parodo jūsų gebėjimą žvelgti į dalykus iš kito žmogaus požiūrio taško ir išgyventi jo jausmus. Kai kiti tiki, jog suprantate juos, užsimezga psichologinis ryšys. Paklauskite savęs, ar žinote, kaip žmogus, su kuriuo norite susidraugauti, jaučiasi dėl savo gyvenimo šiomis dienomis? Ar suprantate, ką reiškia būti jo kailyje, tai yra, atlikti jo užduotis kasdien, rūpintis pagyvenusiu giminaičiu ar tvarkytis su gausybe darbo? Ar galite jausti tą patį, ką ir jis?

Jei tai padarysite, jūsų ryšys su žmonėmis gerokai sutvirtės.

4. Būkite nuoširdus.

Kad būtumėte nuoširdūs ir tikri, jums reikia:

› Daryti tai, ką norite daryti gyvenime.
› Gyventi turint tikslą.
› Laikytis darbo principų.
› Būti tuo pat žmogumi tiek viduje, tiek išorėje.
› Būti tiesiam ir sąžiningam su žmonėmis.

Kuo labiau laikysitės savo vertybių, tuo nuoširdesni būsite. Jei žmonės nuspręs, kad esate nenuoširdūs, jūsų draugiškumas ar empatija nueis perniek – jie ims jūsų nemėgti.

”Apskritai mėgstamumas susijęs su teigiamos emocinės patirties kitiems kūrimu”, - užbaigia Sandersas. – “Kai kiti su jumis jaučiasi gerai, jie nori būti su jumis.”

careerbuilder.com, DELFI.lt

Raktinis žodis: