2022-07-29 11:26:48

Kaip išlikti pozityviam negatyviame pasaulyje

2016.06.16

Harvardo ir Stenfordo universitetai pranešė, jog 85 % žmonių gauna darbą ir kyla karjeros laiptais savo požiūrio dėka, o tik penkiolika procentų – dėl techninių ar specialių sugebėjimų. Įdomu, tiesa? Žmonės tiek pinigų išleidžia lavinimuisi, - tiek daug palyginti su tuo, kiek išleidžia savo pozityvaus požiūrio tobulinimui. Skaudu net pagalvoti.

Bet vis dėlto įdomu. Su “teisingu” požiūriu galima išvystyti reikalingus įgūdžius.

Taigi kas svarbiausia? Įgūdžių lavinimas? Požiūrio lavinimas? Deja, daugumai žmonių atsakymas būtų – nei tas, nei tas.

Gal jei daugiau žmonių žinotų, kaip paprasta vystyti ir išlaikyti pozityvų požiūrį, jie investuotų į tai daugiau laiko. Taigi – pradedam.

Kaip išlikti pozityviam negatyviame pasaulyje

Supraskite, kad nesėkmė – ne žmogus, o įvykis. Vakarykštė diena jau pasibaigė. Šiandien – visiškai nauja diena, ir ji – jūsų. Jūs gimėte laimėti, bet tam turite planuoti laimėjimą, pasiruošti laimėti, - tik tuomet galite to tikėtis.

Tapkite amžinu studentu. Išmokite bent vieną naują žodį kasdien ir po penkerių metų galėsite kalbėtis su bet kuo apie praktiškai bet ką. Pasak tyrimų, pagausėjus žodynui, padidėja ir intelekto koeficientas.

Kasdien skaitykite ką nors informatyvaus ar įkvepiančio. Jei dvidešimt minučių skirsite skaitymui ir perskaitysite 240 žodžių per minutę, per metus perskaitysite dvidešimt 200 puslapių knygų. Tai aštuoniolika kartų daugiau nei vidutiniškai perskaito žmogus. Koks privalumas… ir tai – skaitant vos dvidešimt minučių per dieną.

Užsirašykite į kursus, klausykitės mokomųjų kasečių važiuodami automobiliu. Kas gali būti paprasčiau? Valandų valandas sėdėti paskaitose? Tikrai ne!

Pradėkite ir baikite dieną su pozityvių minčių užtaisu. Įkvepiančios mintys pripildo smegenis dopamino ir norepinefrino, o seratoninas leis visą dieną jaustis gerai. Pradėkite ir baikite dieną klausydamiesi ko nors pozityvaus.

Atminkite: sėkmė – tai procesas, o ne įvykis.

Investuokite laiką požiūriui tobulinti ir tai atsipirks tiek jūsų įgūdžiams, tiek karjerai.

career-intelligence.com, DELFI.lt

Raktinis žodis: