2022-07-29 11:26:48

10 patarimų, kaip gerai pasirodyti karjeros mugėje

2016.06.16

Karjeros mugė - tai puiki papildoma galimybė darbdaviams pateikti savo kandidatūrą. Kad tinkamai save pristatytumėte, turite tinkamai pasiruošti. Rekomenduojame 10 praktiškų patarimų.

1. Žinokite kokio darbo ieškote

Darbdaviams galite pasirodyti nerimtai, jei teirausitės bet kokio darbo.

2. Tinkamai save pristatykite

Jums gali atrodyti, kad tiesiog susitiksite su darbdaviu ir lengvai sukursite tinkamo kandidato įvaizdį. Tačiau realybėje viskas nėra taip paprasta. Apgalvote ką sakysite darbdaviui, kokius žodžius parinksite save pristatydami.

3. Turėkite informacijos apie kompaniją

Kandidatai, kurie turi žinių apie kompaniją, darbdaviui atrodo žymiai patraukliau už tuos, kuriems visos įmonės vienodos, svarbu, kad tik mokėtų pinigus.

4. Užduokite gerus klausimus

Neužtenka vien tik tinkamai atsakinėti į darbdavio klausimus. Kur kas geriau pasirodysite, jei pokalbio metu ir patys užduosite protingus klausimus.

5. Turėkite informacijos apie darbdavį

Jei, prieš dalyvaudami karjeros mugėje, turite galimybę sužinoti kuris asmuo atstovaus kompaniją, pasidomėkite juo. Puikūs tokios informacijos šaltiniai yra socialiniai tinklai, ypač Linkedin.

6. Atrodykite oficialiai

Karjeros mugėje dalyvaukite apsirengę klasikiniais drabužiais. Jūsų plaukai turi būti tvarkingi, drabužiai švarūs ir išlyginti, batai nuvalyti.

7. Turėkite CV kopijų

Spausdintą gyvenimo aprašymo kopiją galėsite palikti darbdaviui, tačiau būkite pasiruošę sulaukti darbdavių rekomendacijų kandidatuoti internetu.

8. Turėkite savo vizitinių kortelių

Patartina į tokį renginį, kaip karjeros mugė atsinešti savo vizitines korteles, kuriose būtų informacija apie jūsų profesiją (net jei šiuo metu nedirbate) bei jūsų kontaktai.

9. Priminkite darbdaviui apie pokalbį

Po karjeros mugės paskambinkite darbdaviui arba parašykite jam elektroninį laišką, kuriame pasiteiraukite apie jūsų kandidatūrą. Tam reikalingus darbdaviui rekvizitus galite gauti pokalbio su juo metu.

10. Būkite pozityvūs

Kalbėdami su darbdaviu nepamirškite stebėti kokį savo įvaizdį kuriate darbdavio akyse. Būkite geros nuotaikos, nes aplinkui ir taip daug problemų prislėgtų, nepatenkintų žmonių, kurie vargina darbdavius.

Karjera reikia rūpintis nuolat ir iš naudoti visas įmanomas darbo paieškos galimybes, tame tarpe ir karjeros muges. Dalyvavimas karjeros mugėje bus kur kas sėkmingesnis, jei pasinaudosite aukščiau paminėtais patarimais.

Parengta pagal Miriam Salpeter straipsnį „How to succeed at a career fair“.

Raktinis žodis: