2022-07-29 11:26:48

10 patarimų kaip palikti gerą pirmą įspūdį

2016.06.16

Pirmas susitikimas su darbdaviu dažniausiai įvyksta darbo pokalbio metu. Kad įgyti pranašumų prieš kitus kandidatus į patrauklią darbo vietą, tenka išbandyti įvairiausias gudrybes. Kviečiame pasinaudoti šiomis:

1. Nešiokite jums tinkančios spalvos drabužius

Gavę draugų komplimentų, kad jums kažkuri spalva tinka, nepraleiskite to pro ausis. Svetima akis neretai objektyviau įvertina jūsų išvaizdą, nei jūs patys. Įsigykite daugiau jums tinkančios spalvos drabužių, dėvėkite juos darbo pokalbio metu.

2. Atrodykite tvarkingai

Jūsų drabužiai turi būti nesuplyšę, švarūs ir išlyginti, plaukai tvarkingai sušukuoti, batai nuvalyti. Papuošalai, jei nešiojate, turėtų būti priderinti prie drabužių.

3. Kalbėkite normine kalba

Jei lietuvių kalba nėra jūsų gimtoji kalba, pasistenkite kalbėti be akcento. Jei esate iš Lietuvos regiono, venkite tarmiškų posakių.

4. Naudokite “galingus” žodžius

Tokie žodžiai, kaip: sunkiai dirbantis, energingas, komandos narys, organizuotas, lyderis ir pan. dažniausiai padeda atkreipti vadovų dėmesį ir leidžia jiems geriau prisiminti kandidatą.

5. Naudokite pauzes

Darbo pokalbio metu neretai pasitaiko, kad darbdaviai kandidatų klausia kaip jiems sekasi. Gavę panašų klausimą, padarykite pauzę ir tik tuomet pateikite atsakymą. Tokiu būdu pateiktas jūsų atsakymas atrodys labiau apgalvotas ir turintis didesnį svorį.

6. Pasiruoškite pokalbiui

Prieš eidami į darbo pokalbį, pasidomėkite kompanija, kad darbo pokalbio metu galėtumėte užduoti tokius klausimus, kurie pademonstruotų jūsų žinias.

7. Išlikite ramūs

Kandidatuojant dėl darbo išlikti ramiems gali būti nelengva. Tačiau siūlome porą naudingų patarimų, padėsiančių jums tai įgyvendinti. Pirma – į darbo pokalbį atvykite bent 15 minučių anksčiau, kad skubėjimas jums nesukeltų papildomo streso. Antra – darbo pokalbio metu mintyse peržiūrėkite jums palankų filmuką, kuriame jūs spaudžiate ranką darbdaviui ir būsimiesiems jūsų kolegoms.

8. Išlikite orūs

Gali atsitikti taip, kad pokalbio su darbdaviu lauksite kartu su daugybe kitų kandidatų. Tarp žmonių pasitaiko ir tokių, kurie mėgsta laidyti užgaules replikas kitų adresu. Tokią repliką gavę jūs, nepasimeskite ir neskubėkite atsakyti tuo pačiu. Pasitenkite kandžią repliką ramiai paversti geru juokeliu.

9. Būkite mandagūs

Būti mandagiais pokalbyje reiškia leisti pašnekovui daugiau kalbėti, nepertraukinėti jo, atidžiai klausyti.

10. Nelaidykite juokelių

Prieš laidant juokelius derėtų gerai pagalvoti ar jie tikrai nieko neįžeistų. Žmonės yra sudėtingi. Pirmo susitikimo su žmogumi metu tikrai nežinosite, kurios temos žmogui yra nemalonios.

Darbo pokalbis – rimtas išbandymas jums. Kitos progos gali ir nebūti. Todėl padarykite viską, kad paliktumėte norimą įspūdį darbdaviui ir gautumėte trokštamą darbą.

Parengta pagal Vivian Giang straipsnį „12 Ways To Make A Killer First Impression“.

Raktinis žodis: