2022-07-29 11:26:48

7 patarimai: ką daryti, jei ilgai nerandate darbo?

2019.11.14

Jūs jaučiatės atidavęs visas savo jėgas, tačiau nepaisant didelių pastangų, dėl tam tikrų priežasčių nerandate darbo. Suprantama, kad tai nėra linksma patirtis, tačiau nenusiminkite, turite daryti viską, kad neprarastumėte vilties ir toliau išliktumėte motyvuoti. Čia rasite keletą patarimų, ką daryti, kai ilgai nerandate darbo.


Padarykite pertrauką.

Neturėtumėte nutraukti darbo paieškos ar daryti mėnesio pertraukos, tačiau jei jau ilgai, bet nesėkmingai ieškote darbo, tikriausiai šiuo metu jaučiatės pervargęs. Todėl specialistai rekomenduoja padaryti trumpą pertrauką. Skirkite sau kelias dienas ir praleiskite šį laiką darydami tai, kas jus džiugina. Tik jokiu būdu negalvokite apie darbą. Po poros dienų grįšite į darbo paieškas atnaujinę savo energijos išteklius ir sustiprinę tikslą.


Eikite ten, kur darbai

Kai kurie žmonės pasiryžę persikelti į kitą miestą ar net šalį norėdami rasti savo svajonių darbą. Didžiuosiuose Lietuvos miestuose darbų pasiūlymas gana platus, o štai mažuosiuose kai kuriems srities specialistams susirasti darbą gali būti sudėtinga. Pabandykite pasižvalgyti aplinkui, gal gyvenate netoli didesnio miesto ir kelionė į darbą užtruktų vos pusvalandį? Verta pasidairyti darbų aplinkui arba galimybės dirbti iš namų. Taip būtų galima praplėsti darbo paieškos lauką.


Buvimas internete

Tyrimai atskleidė, kad dauguma samdančių vadovų ar atrankos specialistų tikrins asmens buvimą internete net prieš susisiekdami su juo pokalbiui dėl darbo. Ar kada susimąstėte, kaip atrodo jūsų socialiniai profiliai? Skirkite laiko jiems sutvarkyti arba susikurkite naujus, kurie atrodys profesionaliau ir nedarys gėdos prieš būsimą darbdavį. Dar kita išeitis – pakeiskite savo anketų privatumo nustatymus.


Įgūdžių tobulinimas

Gali būti, jog ilgai nerandate darbo todėl, kad pretenduojate ne į savo kvalifikaciją ir darbo įgūdžius atitinkančias pozicijas.  Jei manote, kad praslysite pro potencialų darbdavį arba atrankos specialistą, galvokite dar kartą. Darbdaviai nesamdys žmogaus, neturinčio daugumos įgūdžių, išsilavinimo ar darbo patirties, reikalingų siūlomai pozicijai užimti. Taigi, jei nerandate darbo, nes trūksta žinių arba reikalingos kompetencijos, galbūt vertėtų susimąstyti apie kursus šiems įgūdžiams tobulinti?


Pakeiskite savo mąstyseną

Ir mes čia kalbame ne apie pigius pozityvaus mąstymo triukus. Suprantama, kad ilgai ieškant darbo tikrai gali kilti noras nuleisti rankas, o tada gali būti taip, kad įdėsite ne visas pastangas aplikuojant į kiekvieną, jums patrauklų darbo skelbimą. Tikriausiai jau pradėjote mąstyti: „aš vis tiek negausiu to darbo, tai kodėl turėčiau gaišti laiką ir rašyti motyvacinį laišką?“ Jei taip galvojate , esate teisus, jūs tikrai negausite šios pozicijos, nes esate nusiteikęs neigiamai.

Kiekvieną kartą aplikuodamas į darbo skelbimą turite įdėti pastangas ir parodyti, kad tikrai norite šio darbo. Jūs pakvietė į darbo pokalbį? Puiku! Net jei negausite šio darbo, tai bus puiki praktika tobulinanti jūsų darbo paieškos įgūdžius, o tai jau didelė pažanga, vedanti link jūsų norimo darbo. Švęskite net mažus žingsnelius ir niekada nenustokite stengtis.


Pabandykite sugundyti

Taip, kaip jus sudomino ši antraštė, pabandykite sudominti būsimą darbdavį. Kaip tai padaryti? Jei tikrai yra įmonė, kurioje svajojate dirbti, pasiprašykite ten atlikti mokamą praktiką arba suteikti bent laikiną įdarbinimą, jei įmonei reikėtų papildomų darbo rankų. Mokama praktika yra puikus būdas įkišti koją pro įmonės duris, išmokti naujų įgūdžių ir, svarbiausia – papildomai užsidirbti.  O kai jau būsite ten, gauti norimą darbą bus daug paprasčiau.


Peržiūrėkite savo gyvenimo aprašymą

Jei atlikote visus veiksmus ir vis dar neradote darbo, dar blogiau, niekas net nepakvietė į darbo pokalbį, metas peržiūrėti savo gyvenimo aprašymą dar kartą. Gal ten palikote klaidų ar netikslumų? Galbūt įrašėte daug perteklinės informacijos ir gyvenimo aprašymas tapo itin ilgas? Geriausias būdas tai patikrinti – duoti savo CV perskaityti kitam patikimam asmeniui arba atrankų specialistui. Sakoma, kad dvi galvos galvoja geriau.

 


Galbūt ne visada turite laiko skelbimų paieškoms? Tuomet užsiprenumeruokite tik tinkamus darbo pasiūlymus el. paštu ir nepraleiskite tinkamo darbo pasiūlymo!

Užsisakykite pasiūlymus el. paštu