2022-07-29 11:26:48

Motyvacinis laiškas – laimingas bilietas į svajonių darbą?

2021.03.29

Jau kurį laiką ieškote darbo arba radote svajonių darbo skelbimą ir būtinai norite užimti tas pareigas, todėl suprantate, reikės pasistengti, kad sužibėtumėte prieš kitus kandidatus ir būsimą darbdavį. Taisote savo CV, jau repetuojate būsimą darbo pokalbį ir susimąstote, ar vertėtų siųsti ir motyvacinį laišką.

Motyvacinis laiškas dažnam darbo ieškančiajam vis dar kelia klausimų. Svarstoma, ar visais atvejais verta jį rašyti, ką jame būtina nurodyti, o ką galbūt nutylėti, galų gale, kaip padaryti, kad motyvacinis laiškas jus išskirtų iš kitų kandidatuojančių.

Ne visada būtinas

Svarbu nepamiršti, jog motyvacinis laiškas tik papildo jūsų CV, bet jokiu būdu jo nepakeičia. Logiškai įvertinkite ar aplikuojant į šią poziciją būtina siųsti motyvacinį laišką, ar tikrai turėsite ką svarbaus ir papildomo pasakyti.

„Personalo akademijos“ vyriausias personalo tyrimų ir atrankų konsultantas Kostas Zalatoris sako, kad motyvacinis laiškas nėra privalomas priedas prie kandidatų pagal darbo pasiūlymo skelbimą siunčiamų CV, nebent darbo skelbime yra reikalavimas jį atsiųsti. „Jei nėra reikalavimo atsiųsti motyvacinį laišką ir kandidatai savo iniciatyva jį siunčia, laikoma, kad toks kandidatas yra aukštesniame motyvacijos lygyje. Iš kitos pusės, darbo skelbimo reikalavimų neatitinkantis kandidatas motyvaciniu laišku vargu ar pakels konkrečiai darbo vietai tinkamumo lygį, kai laiške minimi tokie argumentai: „aš greitai mokausi, esu imlus naujai informacijai”, „Manau, kad esu kūrybiškas ir atnešiu kompanijai naujų vertingų minčių” ir pan.“, – sako K. Zalatoris.

Nebūkite nuobodus

Jei vis dėlto nusprendėte motyvacinį laišką rašyti, nepasirodykite nuobodus ir į užduotį pažvelkite kūrybiškai. Motyvaciniame laiške turi atsispindėti jūsų motyvacija dirbti ir kodėl norėtumėte dirbti būtent šioje įmonėje. Kiekvienas personalo specialistas sutiks su nuomone: geriau nerašyti jokio motyvacinio laiško, nei kopijuoti šabloną.

Kostas Zalatoris sako, jog yra keletas tradicinių motyvacinio laiško rašymo klaidų. „Viena pagrindinių - rašymas pagal šablonus, kurie siūlomi internete, panašiai, kaip: „Manau, kad esu vertas …”. Čia potencialus darbdavys suvokia kandidatavimo mechaniškumą. Dar blogiau, jei kandidatas į turimą šabloną įrašo tik naują įmonės pavadinimą“.

Kitą klaidą „Personalo akademijos“ vyriausias personalo tyrimų ir atrankų konsultantas įvardija manymą, kad viena ar kita kandidato turima kompetencija (gal net laisvalikio hobis) prisidės prie darbo skelbime esančių reikalavimų ar darbo turinio (pareigybių) efektyvaus atlikimo. Anot jo, kandidatai vardina perteklinį konkrečiam darbui nereikalingų kompetencijų sąrašą.

Svarbu nepersistengti, rekomenduojamas motyvacinio laiško ilgis yra vienas A4 formato lapas arba trečdalis jo. Laišką galima prisegti kaip atskirą dokumentą (jei tokio laiško reikalaujama darbo skelbime) arba parašyti trumpą laišką aplikuojant į norimą poziciją.

Nepamirškite, jog rašant motyvacinį laišką – svarbiausia nuoširdumas bei motyvacija. Linkime sėkmės darbo paieškose.