2022-07-29 11:26:48

8 gudrybės, kurias naudoja darbdaviai interviu metu

2016.06.16

Darbdaviai, siekdami, atsirinkti tinkamus kandidatus, naudoja gudrybes, kurias derėtų žinoti kiekvienam, norinčiam gauti naują darbą.

1. Tylos pauzė

Darbo pokalbio metu sukuriama tylos pauzė tam, kad paskatinti kandidatus kalbėti. Net 95 atvejais iš šimto, potencialūs darbuotojai tokioje situacijoje pradeda kalbėti.

2. Klausimai apie ankstesnį vadovą

Siekdami kandidatų nuoširdumo, darbdaviai, dar darbo pokalbio pradžioje, klausia buvusio darbdavio vardo ir pavardės. Kandidatams tai yra ženklas, kad gali būti susisiekta su buvusiu vadovu ir geriau darbo pokalbio metu kalbėti tik tiesą.

3. Sudėtingos situacijos modeliavimas

Sumodeliuojama sudėtinga situacija ir klausiama, kaip potencialus darbuotojas ją išspręstų. Svarbu ne kokį konkretų sprendimą pasiūlo kandidatas, bet ar jis stengiasi išsisukti iš padėties, ar nuleidžia rankas ir tiesiog konstatuoja, kad nieko negali padaryti.

4. Kuriuo asmeniu kalbate?

Darbdaviai kandidatus vertina ir pagal tai, kuriuo asmeniu šie pasakoja apie savo pasiekimus. Remiantis tyrimo duomenimis, sėkmingi kandidatai 60 procentų dažniau už likusius kalba pirmuoji asmeniu (aš).

5. Ar “nevyniojate faktų į vatą“?

Asmenys, sprendžiantys dėl darbuotojų priėmimo į darbą, stebi, ar kandidatas kalbėdamas mini faktus. Sėkmingi kandidatai įprastai kalba faktais, aiškiai, „nevyniodami į vatą“.

6. Kurį laiką naudojate kalbėdami?

Yra žinoma, kad stiprūs kandidatai kalbėtami būtąjį laiką naudoja 40% dažniau, nei silpnesni jų kolegos.

7. Kalbate aktyviai ar pasyviai?

Pastebėta, kad kandidatai, kalba pasyviai tuomet, kai nori atrodyti geriau, nei yra iš tikrųjų. Darbdavys, interviu metu, keisdamas pokalbio temas, nesunkiai nustato, kuriose srityse kandidatai jaučiasi stiprūs.

8. Ar naudojate žodžius „visada ir „niekada“?

Nustatyta, kad kandidatai, nepasitikintys savimi, žodžius „visada“ ir „niekada“ vartoja 100% dažniau, nei likusieji jų kolegos.

Kandidatuojant į darbo skelbimą rekomenduotina gerai žinoti savo stipriasias ir silpnasias vietas. Einantys į darbo pokalbį kandidatai turėtų būti tikri dėl savo pajėgumo eiti būsimas pareigas, nes darbdaviai žino daugybę būdų, kaip atskirti „grūdus nuo pelų“.

Raktinis žodis: