2022-07-29 11:26:48

Kaip pakeisti profesiją ir gauti naują darbą?

2020.09.21

Nuo mokyklos laikų daugumai rudens pradžia siejasi su naujomis pradžiomis ir gyvenime. Pastebime, jog rudenį keičiasi ne tik gamta, bet ir mes norime keistis: atrasti naujas veiklas, mokytis naujų kalbų ar užsirašyti į mus dominančius kursus. Kartais pagauname save mąstant, ar dar ne vėlu pakeisti savo profesiją?

Nuo to momento, kai pradedame vaikščioti ir kalbėti, aplinkiniai mūsų teiraujasi, „kuo mes norime būti užaugę“. Šis socialinis spaudimas – atrasti savo pašaukimą darbo rinkoje tęsiasi tol, kol pasirenkame profesiją.

Tačiau dauguma žmonių pasirenka netinkamą profesiją, tai padidina nepatenkintų savo darbu specialistų skaičių. Šiame įraše kalbame apie karjeros pokyčius: kada  tinkamiausias laikas tai padaryti? Kokie yra karjeros keitimo privalumai ir trūkumai? Kaip tai padaryti? Kam tai pavyksta?

Ar normalu norėti pakeisti profesiją?

Vienas iš didžiausių rūpesčių žmonėms, norintiems išbandyti kitą profesiją – ar tas noras yra normalus. Noras tęsti kitą karjeros kelią yra labai įprastas, ypač 30-ies metų žmonėms. Jie vis dažniau ieško alternatyvų. Ši karta jau turi tam tikrą patirtį darbo rinkoje, tačiau dar nėra pasiekusi lyderio pozicijų savo veiklos srityse, kurios gali būti motyvuojančios. Jie nori būti patys sau vadovai, be to, puikiai vertina tokias idėjas kaip darbas namuose, būti laisvai samdomais darbuotojas ar turėti savo verslą, nes vertina profesinę laisvę.

Kaip suprasti, ar reikia pakeisti profesiją?

Profesijos pakeitimas turi prasmę tik tuo atveju, jei esate nepatenkintas tuo, ką darote. Galite būti tiesiog fiziškai pavargęs. Tokiu atveju pakanka tiesiog išeiti ilgesnių atostogų. Bet jei po atostogų vis tiek negalite prisitaikyti prie savo kasdienybės, gali būti laikas atkreipti dėmesį į kai kuriuos kasdienius ženklus.

Paklauskite savęs: ar jaučiate, kad jie nevertina jūsų darbo? Ar jums sunku atsikelti eiti į darbą? Ar jūsų darbas teikia daugiau liūdesio nei laimės?

Atsakymai į šiuos klausimus padės apibrėžti, ar jums reikia pertraukos, naujo darbo ar ko nors radikalesnio, pavyzdžiui, darbo srities pakeitimo.

Kokie yra karjeros pokyčių privalumai ir trūkumai?

Kai jau esi įgijęs profesiją ir turi darbą, gali būti sudėtinga suprasti, ar verta viską pradėti iš naujo ir ieškoti darbo kitame segmente. Todėl, jei kyla abejonių, labai svarbu suprasti, kokie yra profesijos pokyčių pranašumai ir trūkumai.

Vertėtų suprasti, jog profesijos keitimas gali reikalauti papildomų finansinių bei laiko investicijų. Net ir sėkmingai baigus naujas studijas ar kursus, gali prireikti laiko tapti naujos srites profesionalu, todėl tikėtina, jog naujais karjeros laiptais vėl pradėsite kopti nuo žemesnių pareigų bei gausite žemesnį atlygį.

Vertėtų paminėti ir profesijos keitimo privalumus. Gal pagaliau pradėsite siekti vaikystės svajonės ir dirbti tikrai sau mėgstamą darbą, kuriame nereikės kankintis? Gali būti, jog pakeitus profesiją gausite didesnį atlygį ir jau nebereikės sukti galvos, kaip išgyventi iki kito mėnesio algos. Yra galimybė, jog pakeitus profesiją turėsite daugiau galimybių kilti karjeros laiptais arba pagaliau darbo grafikas taps lankstesnis ir galėsite daugiau laiko praleisti su šeima.

Kaip pasiruošti karjeros pokyčiams?

Susierzinimas, nusivylimas ar nepasitenkinimas savo profesija yra priežastis abejoti, ar tai yra būtent tai, ką norite veikti visą likusį gyvenimą. Tačiau surasti direktorių ir atsistatydinti dabar nėra pats geriausias sprendimas.

Pokyčių metu svarbu suprasti, ko norite ir ko nenorite. Raskite sritis, kuriose galėtumėte panaudoti jau turimus įgūdžius. Žinoma, niekas netrukdo ieškoti visiškai kitokios profesijos nuo to, ką darėte iki šiol, tačiau net radikaliausių pokyčių metu galima pasinaudoti kai kuriomis žiniomis, įgytomis jūsų profesinėje karjeroje.

Pasidairykite galimybių ir savo dabartinėje įmonėje. Kai kurios įmonės šiuo metu nemokamai perkvalifikuoja savo darbuotojus į IT specialistus. O galbūt neseniai iš kito skyriaus išėjo kolega ir galėtumėte pabandyti užimti jo pareigas?

Ar yra sekmės atvejų?

Žinoma! Tikriausiai ne vienas skaitėme ar girdėjome tokią sėkmės istoriją. Yra net žmonių, kurie jau turi stabilų darbą, tačiau nusprendžia pakeisti profesiją norėdami būti savo vadovais, gauti daugiau pinigų ir kūrybinės laisvės.

 

Gal jau pats metas pasidairyti į CV Market siūlomus darbo skelbimus?

Žiūrėti naujausius darbo pasiūlymus